Слухачі Університету третього віку, члени клубу «Мандрівників» Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району, 19 листопада цього року подорожували Гребінкою.
День видався напрочуд теплим і вдалим для подорожі. Мандрівники відвідали історичні місця Гребінки, кімнату-музей Євгена Павловича Гребінки, де ознайомилися з життєвим та творчим шляхом письменника, який приймав активну участь у виданні першого Кобзаря Тараса Шевченка та викупу його із кріпацтва.
Про історичні етапи розвитку району та про здобутки у всіх сферах життя гребінківської громади відвідувачам змістовно розповіла завідуюча Гребінківським народним краєзнавчим музеєм Безвиненко Л.А.
В програмі перебування в Гребінці відбулася творча зустріч з учасниками народного самодіяльного хорового колективу «Берегиня» Гребінківського районного Будинку культури (художній керівник Луценко Н.О.). Усі разом співали українських народних пісень, а запальні троїсті музики за участю волонтера територіального центру, гармоніста Миколи Василенка додавали сили і наснаги присутнім. Пирятинці щиро привітали хоровий колектив, який у цьому році став Лауреатом літературно-мистецької премії «Осіннє золото» ім. Дмитра Луценка, яка щороку вручається за популяризацію його пісенної творчості на малій батьківщині поета-пісняра в селі Березова Рудка Пирятинського району Полтавської області.
Для пирятинців був проведений майстер-клас з виготовлення ляльки – мотанки, яка з давніх давен у кожній родині виконувала роль родинного оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, зв’язком між поколіннями. Це одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот українського народу, якій тисячі й тисячі років.
В рамках зустрічі з цікавими людьми, учасники культурно-пізнавальної подорожі познайомилися з головою громадської організації «Академія повноцінного життя» Валентиною Бондаренко. За чашкою запашного чаю відбулося спілкування на тему: «Яку роль відіграють слова, що злітають з наших уст, у формуванні нашого життя», яка зацікавила всіх присутніх.
Трішки втомлені, але задоволені поїздкою до сусіднього району, пирятинські мандрівники поверталися додому залізницею. Цей день додав у душевну скарбничку кожного багато цікавого та корисного, познайомив з новими друзями. Слухачі Університету третього віку щиро дякували Безвиненко Л.А., Троцькій І.М., Бондаренко В.В. за надану можливість цікавого знайомства з Гребінчиним краєм. На добру згадку про подорож від мандрівників у музей було вручено книгу «Пирогова Левада».
Білоброва
|