Відділення соціально-побутової адаптації надає людям похилого віку, особам з обмеженими можливостями соціально-побутові, соціально-педагогічні, психологічні, та інформаційні послуги.
У відділенні працює соціальний педагог, соціальний працівник, практичний психолог, інструктор з трудової адаптації та медична сестра.
У 2015 році відділенням взято на обслуговування773 особи, надано 13490соціальних послуг з них:
медичною сестрою – 398 осіб, 4266 послуг;
інструктором з трудової адаптації – 16 особам, 1272 послуги;
практичним психологом - 106 особам, 1181 послуга;
соціальним педагогом – 253 осіб, 6771 послуга.
Серед громадян, які скористалися соціальними послугами відділення у 2015 році, 91ветеран війни. З них: 80 учасників війни, 3 учасники бойових дій, 6 членів сімей загиблих, 2 інваліди війни, 396 ветеранів праці, 264 дітей війни, 18 інвалідів, 4 потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.
173 особи проживають у місті,600 – жителі сільської місцевості.
На базі відділення діє центр соціальної активності, де є бібліотека, що налічує 1200 книг. Послугами бібліотеки користуються відвідувачі відділень територіального центру.
У відділенні надається соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку», який дає можливість людям старшого віку реалізувати принцип навчання впродовж усього життя. У 2015 – 2016 навчальних роках в університеті працює 6 факультетів: "Мистецтвознавство", „Здоровий спосіб життя“, «Дім, сад, город», «Краєзнавство та екологія», «Прикладне мистецтво», «Психологічний», та 5 факультативів: «Культурно-просвітницький», «Міцний дух – високі результати», «Біографічне кафе», «Клуб мандрівників», «Співаночка».
У 2015 році до навчання в „Університеті третього віку“ залучено 143 чоловіки.
Навчання слухачів здійснюють 30 висококваліфікованих фахівців та волонтерів. Відповідно до навчальних планів Університету проводяться лекції, зустрічі з цікавими людьми, практичні заняття, екскурсії історичними місцями рідного краю, майстер класи, зустрічі з творчими колективами.
Люди з особливими потребами та старшого віку відвідують психологічні тренінги, заняття з музикотерапії, отримують індивідуальні консультації та поради практичного психолога відділення соціально-побутової адаптації.
У приміщенні Центру соціальної активності було організовано 17 виставок творчих робіт місцевих художників, слухачів факультету художньо-прикладного мистецтва, волонтерів. Слід відзначити, що протягом року неодноразово до участі у виставках залучалися народні майстри як міста так і району.
З метою залучення людей з обмеженими фізичними можливостями до занять спортом, діє факультатив „Міцний дух – високі результати“. Заняття передбачає індивідуальний підхід, консультації медичної сестри та практичного психолога .Заняття орієнтовані на рекреаційний спорт для інвалідів різних вікових груп.
У відділенні соціально-побутової адаптації проводяться заняття з працетерапії, які формують у відвідувачів навички по догляду за кімнатними квітами, та овочевими культурами. Силами волонтерів, соціального педагога, інструктора з трудової адаптації та практичного психолога облаштована ділянка, на якій інваліди саджають та доглядають за городніми культурами і декоративними рослинами.
У вересні 2015 року розпочато навчання в «Університеті третього віку».
Протягом цього року працівниками відділення підготовлено та проведено ряд культурно - мистецьких заходів, а саме: «Новорічні святки», соціально-мистецький проект «Я- жінка» з нагоди Міжнародного жіночого дня, «Вклонімося великим тим рокам» з нагоди 70-ї річниці завершення Другої світової війни та 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі. «Роки людині до лиця» з нагоди Міжнародного Дня людей похилого віку,літературно-мистецький захід «Не згасни, свічко пам’яті» з нагоди 82-річниці Голодомору 1932-1933 років в Україні, «Повір у себе» до Міжнародного дня інвалідів, «Раз добром зігріте серце, вік не охолоне» з нагоди Міжнародного дня волонтера.
У Центрі соціальної активності на базі стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання с. Вишневе проведено святковий концерт з нагоди 8 Березня, творча зустріч з народним аматорським вокальним ансамблем «Горлиця» з Давидівки, народним аматорським фольклорним колективом «Завспів» з Сасинівки та Різдвяне театралізоване дійство.
Проведенно виїздні засідання клубу«Мандрівників» на тему: «Гребінка туристична», екскурсіїна садибу та картинну галерею Г.С.Сковороди в селищі Чорнухи, на батьківщину видатного українського поета та громадського діяча Василя Симоненка в с. Біївці Лубенського району з нагоди святкування 80-ти річчя з дня народження та в с. Березова Рудка на обласне пісенно-мистецьке свято «Осінне золото» з нагоди вшанування пам’яті поета – пісняра, нашого земляка Д.О.Луценка.
На протязі 2015 року у відділенні соціально-побутової адаптації проводиться робота із запровадження надання психологічної підтримки сім’ям внутрішньо переміщених осіб, поранених, сім’ям загиблих, зниклих учасників зони АТО. У січні цього року на цю тему на базі територіального центру проведений зональний семінар для психологів територіальних центрів Лубенського, Пирятинського, Чорнухинського, Оржицького, Лохвицького, Гребінківського, Гадяцького районів та міста Лубни.
На базі відділення соціально-побутової адаптації введена нова послуга з психологічного супроводу постраждалих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.
З лютого 2015 року практичним психологом відділення за участі РГО «Жіночі ініціативи» та БО «Благодійний фонд «Вектор – плюс» проводилися діалоги-зустрічі з людьми похилого віку, жителями Пирятинського району та внутрішньо переміщеними особами з питань їх соціальної адаптації.
Завдяки допомозі волонтерів та слухачів „Університету третього віку“, виготовлено 205 пар в’язаних шкарпеток та 50 кг шинкованої капусти, 30 кг червоного буряка, 17 кг моркви, 4 кг цибулі для виготовлення сухих борщових наборів для земляків - бійців Збройних Сил України, що беруть участь в зоні антитерористичної операції.
Відділення соціально-побутової адаптації має достатню матеріально-технічну базу та є доступним для людей похилого віку та інвалідів, які звертаються за отриманням соціальних послуг, обладнано пандус для інвалідів –візочників.
Для навчання навичкам їзди на інвалідному візку та соціальної адаптації людей у візках, у відділенні є реабілітаційно-тренувальний комплекс «Пандус-подіум поворотний».
Центр соціальної активності оснащений сучасною апаратурою, плазмовим телевізором, комп‘ютером, музикальним центром для проведення змістовних занять для слухачів «Університету третього віку», та факультативів. Є два шахові столи.
Для навчання навичкам оволодіння комп’ютерною грамотою у територіальному центрі у 2014 році було придбано 2 ноутбуки.
Для покращення умов перебування слухачів у відділенні необхідно придбати у новому 2016 році звукопідсилюючу апаратуру для проведення масових заходів та кондиціонер.
Завідувач відділенням
соціально-побутової адаптації О.М.Манойло
|