Екскурсія до Березової Рудки:
шляхом до саду власної душі
24 жовтня 2014 року відвідувачі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Пирятинського району побували на екскурсії у мальовничій Березовій Рудці, яка включена у Всеукраїнський туристичний маршрут “Шевченківські місця на Україні”.
Пирятинці відвідали Свято-Троїцьку церкву, де провели час у духовних бесідах з отцем Василем. Всіх, хто шукав нових духовних обріїв для себе, прагнув Божого слова і відповідей на важливі питання, віднайшов тут спокій і розраду. Духовні бесіди проходять щочетверга та щоп’ятниці з восьмої години ранку, як заняття в Недільній школі для дорослих.
Наступними пунктами екскурсійного маршруту стали знайомство з роботою районної станції юних натуралістів, відвідали народний історико-краєзнавчий музей та маєток родини Закревських, в якому розміщений навчальний корпус Березоворудського технікуму Полтавської державної аграрної академії. Відчуття давньої неповторної історії села, яка просто розсипана з осіннім листям в парку, не полишало пирятинців й на мить. Колись проходжався цими живописними місцями і Тарас Шевченко, який тричі перебував на Пирятинщині. Численні копії його робіт представлені в експозиції сільського музею. А колишні господарі маєтку, Петро та Ганна Закревські, здавалося, зійдуть з портретів авторства молодого ще Тараса просто в залу.
У музейній кімнаті поета-пісняра Дмитра Луценка відвідувачі познайомились з життєвим та творчим шляхом видатного співця батьківского краю, автора численних пісень, які вже давно стали народними. У зрілі роки поет-пісняр подовгу жив і працював у рідній березовій Рудці. Все. що зібране в кімнаті, як от втишена без доторку людських пальців друкарська машинка чи бандура, вдарована вдячними черкащанами Дмитру Омеляновичу, зворушило всіх.
У музеї-кімнаті бойової слави с. Березова Рудка пирятинці ознайомились з подвигами своїх земляків - Героїв Радянського Союзу В час непростого сьогодення, коли доля українськогонародузнову опинилась на роздоріжжі, приклади військової звитяги сповнили присутніх почуттям власної відповідальності за свій край і свою країну.
Чаювання у старовинному маєтку родини Закревських, де ще століття тому за сніданком звучали вишукані розмови, жила любов, декламувались вірші і на балах шерехтіли платтями панянки, стало приємною кульмінацією у мандрівці духовними та культурними місцями туристичного маршруту, шляхами до саду власної душі.
Поїденчук
За інф. газети Пирятинська правда piryatinpravda.com.ua
|