Слухачі Університету третього віку, члени клубу «Мандрівників» Територіального центру соціального обслуговування Пирятинського району, 21 квітня цього року відвідали Спасо-Преображенський Мгарський монастир, який розташований неподалік міста Лубни, на правому березі Сули.

Спасо-Преображенський чоловічий монастир є пам’яткою архітектури загальнодержавного значення. Він розташований у мальовничому куточку Полтавщини - Мгарському лісі. Монастир має довгу та цікаву історію, про яку пирятинцям розповів отець Герман. Населення монастиря складалося здебільшого з колишніх запорозьких козаків. У 1663 році в монастирі під іменем монаха Гедеона перебував син Богдана Хмельницького, Юрій. . Мгарський монастир завжди відігравав видатну роль в духовному житті України. Монастир свого часу відвідали майже всі гетьмани України, багато з яких жертвували значні кошти на її утримання. Серед меценатів монастиря відзначився Людвиг Дант, принц Гессен-Гамбурзький. Тут побували Петро І, Пушкін, Шевченко, майже всі класики української літератури XIX-ХХ століть. Спасо-Преображенський собор є одним із найкрасивіших в Україні, він поєднує риси давньоруського зодчества XI-XII ст., так і більш пізнього – українського бароко.

На зворотному шляху заїхали в село Тарандинці. У Тарандинській загальноосвітній школі I-III ступенів працює літературний музей ім. Василя Симоненка, де представлені цікаві експозиції про життєвий і творчий шлях українського поета.

Відвідувачі Центру соціальної активності з захопленням слухали екскурсію, яку провели учні школи та завідувач музею.

Щороку, в музеї, до дня народження В. Симоненка, 8 січня вручається літературно-мистецька премія ім. В. Симоненка переможцям літературного конкурсу. Ця премія заснована Лубенською районною радою 14 тому, з метою вшанування пам’яті поета - земляка та заохочення професійних і не професійних літераторів до створення високохудожніх літературних творів.
Поїздка була цікавою та пізнавальною.
Білоброва
|